RODINA AQUALUNG

O FIRMĚ

Název Aqua Lung se ve světě potápěčského sportu objevil poprvé před více než 60 lety, když Jacques-Yves Cousteau a Emille Gagnan vyvinuli první plicní automat. Vzrušení a aura dobrodružství spojená s tímto prvním potopením jsou i dnes živé a zrcadlí se v kvalitě a inovaci firmy Aqua Lung.


Růst firmy Aqua Lung pokračoval v posledních 60 letech i nadále, také díky akvizici různých významných společností, které sdílejí naše vzrušení a naše okouzlení dobrodružstvím. Zkušenost, kterou tyto firmy obohacují Aqua Lung, nám umožňuje ještě lépe vycházet vstříc našim zákazníkům, kterým tak můžeme nabídnout širší sortiment potápěčského vybavení.


Dnes jsou firmy Aqua Lung International a Aqua Lung Amerika velice úspěšné pobočky společnosti Air Liquide s více než 200 spolupracovníky v USA a 500 spolupracovníky na celém světě. Aqua Lung má v současnosti 12 poboček na celém světě.


Aqua Lung International vlastní nejlepší značky vybavení pro vodní sporty. Dlouhé dějiny firmy Aqua Lung v rámci potápěčského průmyslu, světově rozšířená síť obchodníků a zkušenosti našeho podniku vedly k zvýšené poptávce volnočasových, technických a vojenských produktů ve více než 30 zemích.

 

AQUALUNG ( www.aqualung.cz )

Aqua Lung se již přes 50 let může pochlubit vedoucí pozicí na trhu potápěčského vybavení. Naše nadšení pro potápěčské vybavení sdílíme na všech kontinentech s rozvinutou sítí výzkumných, výrobních a prodejních center. Předpokladem pro udržení naší vedoucí pozice je zvláštní závazek, a sice udržovat nejužší kontakt k potápěčům. Abychom to zajistili, vyvinuli jsme celosvětový distribuční systém, který podporuje specializované odborné prodejce výrobků pro potápěče. S produkty pracujeme efektivně a v oblasti služeb jsme se zavázali našim distributorům a odborným prodejcům ke 100% výkonu. Jsme přesvědčeni o tom, že společné nadšení pro potápění, které spojuje naši firmu, distributory a odborné prodejce, i nadále povede k vynikajícím produktům a servisu pro potápěče z celého světa.

 

 

AQUALUNG SPORT ( www.aqualungsport.cz )

Aqua Lung Sport nabízí vysoce kvalitní produkty v oblasti šnorchlování a vybavení na vodní sporty. Aqua Lung používá pro kompletní sortiment masek, šnorchlů, ploutví a jiného příslušenství materiály a technologické inovace nejvyšší kvality. K dostání jsou jak jednotlivé produkty, kombinace (masky/šnorchlu) a sady (masky, šnorchly a ploutve). S produkty firmy Aqua Lung si můžete užívat podvodní svět a jeho objevování s plnou důvěrou ve své vybavení.

 

 

 

AQUA SPHERE ( www.aquasphere.cz )

Aqua Sphere je také symbolem inovativního plaveckého vybavení díky produktům Vista, Seal, Kaiman a Microfin. Vývoj a odbyt tu probíhají ruku v ruce. Produkty firmy Aqua Sphere se osvědčily v oblasti fitness, na otevřených vodách, v triatlonu nebo i jednoduše při rekreačním koupání. Perfektní souhra tvaru, funkčnosti a komfortu jsou hlavní znaky plaveckého vybavení firmy Aqua Sphere.

 

MP ( www.aquasphere.cz)

Michael Phelps & trenér Bob Bowman se spojili s Aqua Sphere v rámci dalšího rozvoje nové globální plavecké značky MP. Nejoceňovanější světový plavec Michael Phelps , trenér ze síně slávy Bob Bowman a přední světový inovátor plaveckého vybavení Aqua Sphere  sloučili své odborné znalosti a vášeň, aby kultivovali plavecký životní styl. Toto strategické partnerství poslouží vývoji nové třídy plaveckých produktů na všech úrovních a rozšíření celosvětové snahy o větší bezpečnost.

 

 

OMER (www.omerdiving.cz )

Historie značky Omersub začíná koncem sedmdesátých let se zvláštním posláním vývoje a výroby vybavení té nejlepší kvality pro několik velmi náročných šampiónů ve spearfishingu. Její zakladatelé mohli těžit ze zkušeností výrobce střelných zbraní Beretta, který se přímo podílel na počátečním kapitálu společnosti Omersubu. Tato zkušenost se odrazila především při vývoji a výrobě velmi přesných a unikátních harpun a příslušenství na spearfishing. Velkou ikonou značky OMER je několikanásobný světový šampión ve Freedivingu Umberto Pellizzari se svou školou Apnea Academy.

 

 

SPORASUB ( www.sporadiving.cz )

Sporasub je jednou z nejstarších značek se zaměřením na spearfishing. Produkty Sporasub jsou na světě již od počátků tohoto sportu a logo s dvojitou rybou je zapsáno hluboko v paměti všech zkušených lovců ryb na celém světě. Kořeny této značky jsou ve Francii a nyní je Sporasub již znám po celém světě i díky vlastnickým změnám a mnoha vzestupům i pádům. Značka byla často používána i na produktech, které si jí nezasloužily včetně produktů na potápění s přístrojem. Logo bylo mnohokrát změněno a znehodnoceno. Dnes v podstatě začínáme znovu od nuly. Produkty Sporasub jsou určeny pro ty nejnáročnější potápěče. A nyní konečně máme příležitost oživit tuto značku, pomocí zcela nové řady produktů, které byly navrženy a vyrobeny tak, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria tohoto náročného trhu. Produkty Sporasub se odlišují od ostatních podobných výrobků, každý z nich byl navržen tak, aby byl zcela jedinečný. Návrat „starého“ loga není náhodou, ale znamením našeho pevného úmyslu vrátit této značce její bývalou slávu.